МИКОЛАЇВГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 0512 70 18 04

Контакт-центр0512 70 18 04

30.08.2019 / 15:32

У Миколаївській області боржниками є 67% споживачів природного газу

На кінець серпня 2019 року майже 235 тис. споживачів газу в Миколаївській області мають заборгованість, а це майже 67% від загальної кількості споживачів.

Борги за газ можуть призвести до припинення газопостачання

Борги за газ можуть призвести до припинення газопостачання
ФОТО: ТОВ "МИКОЛАЇВГАЗ ЗБУТ"

На сьогоднішній день заборгованість за спожитий газ по категорії «населення» складає близько 365,5 млн. гривень. При цьому побутові споживачі накопичили борги під час попереднього опалювального періоду і не повністю розраховуються за нього напередодні нового.

В 2019 році ТОВ «Миколаївгаз Збут» було направлено боржникам близько 20 тисяч попереджень про необхідність оплати заборгованості на суму 72,7 млн. гривень та надіслано 5 тисяч доручень на відключення тим споживачам, які не сплатили заборгованість або не уклали договір реструктуризації згідно надісланого попередження.

«Аби уникнути припинення газопостачання, наполегливо радимо нашим споживачам вчасно розраховуватись за спожитий природний газ, а за складних фінансових обставин, в якості допомоги, звертатись до органів соціального захисту за призначенням субсидії. В разі вже існуючої заборгованості пропонуємо укласти договір реструктуризації», - говорить директор ТОВ «Миколаївгаз Збут» Наталія Левченко.

Якщо споживач вчасно не сплачує за послуги з газопостачання згідно Типового публічного договору та Правил постачання природного газу, йому надсилається попередження про наявність заборгованості. Протягом місяця споживач має врегулювати це питання шляхом оплати суми боргу, або, якщо він не має можливості зробити це одразу, укласти з ТОВ «Миколаївгаз Збут» договір реструктуризації.

Для того, щоб побутові споживачі уникнули відключення від газопостачання, особливо напередодні опалювального сезону, їм необхідно повністю розрахуватись за спожитий газ, щоб у «Миколаївгаз Збуту» була можливість розрахуватись за нього з НАК «Нафтогаз України».

Якщо ж споживач протягом місяця з дня отримання попередження не погасив заборгованість, йому направляється копія доручення про припинення газопостачання, в якому вказується конкретна дата запланованого відключення. Такий самий лист ТОВ «Миколаївгаз Збут» направляє газорозподільній компанії АТ «Миколаївгаз», яке у зазначені строки і має здійснити відповідні заходи з відключення боржника.

Важливо відмітити, що всі листи відправляються з повідомленням через послуги Укрпошти, і вартість одного складає близько 30 гривень. Але замість того, щоб направляти кошти на поліпшення обслуговування населення, постачальник природного газу «Миколаївгаз Збут», нажаль, витрачає ці великі кошти на повідомлення боржників про наявну заборгованість і необхідність її оплати.

За додатковою інформацією можна звертатись за телефоном Контакт-центру (0512) 70-18-04.