МИКОЛАЇВГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 0512 70 18 04

Контакт-центр0512 70 18 04

24.07.2019 / 15:55

62% субсидіантів у Миколаївській області боргують за газ

На Миколаївщині субсидіанти збільшили неплатежі за газ у 2,5 рази у порівнянні із минулим роком, в той час як загальна заборгованість за газ зросла на третину та становить 420 млн гривень.

В таких умовах ТОВ «Миколаївгаз Збут» для неплатників ініціює припинення газопостачання – без газу опинились вже майже 800 злісних боржників.

Через високий рівень заборгованості побутових споживачів ТОВ «Миколаївгаз Збут», як постачальник газу для населення зі спеціальними обов’язками, не може вчасно розрахуватися за закуплений газ з НАК «Нафтогаз України». Відповідно до постанови Кабміну №867, умовою гарантованих поставок газу населенню є не допущення зростання заборгованості ТОВ «Миколаївгаз Збут» перед оптовим постачальником газу. У зв’язку з цим компанія вимушена припиняти газопостачання боржникам, які постійно порушують умови Договору постачання природного газу щодо своєчасної сплати за спожитий газ.

На даний час вже відключено 778 споживачів, які не оплатили заборгованість та не уклали договір реструктуризації, із загальною сумою заборгованості 5,3 млн гривень.  На відключення передано списки 4 431 адрес, з загальною сумою заборгованості ще на 22,7 млн гривень.

«Щоб не залишитись без газопостачання ми радимо споживачам якомога швидше сплатити існуючу заборгованість в термін до 01 серпня 2019р. У разі неможливості її оплати в повному обсязі, пропонуємо звернутися до нас для укладення договору реструктуризації боргу. В іншому разі постачання природного газу буде припинено», - розповідає директор ТОВ «Миколаївгаз Збут» Наталія Левченко.

Що стосується отримувачів субсидії, у компанії нагадують, що згідно змін у чинному законодавстві, у разі наявності простроченої понад місяць заборгованості за будь-яку комунальну послугу, призначення та надання державної допомоги автоматично буде припинятися.

Крім того, у «Миколаївгаз Збуті» наголошують, що припинення газопостачання не позбавляє від необхідності оплати заборгованості, а у разі стягнення заборгованості в судовому порядку, до цієї суми додаються ще судові витрати та інфляційні втрати.

Повторне приєднання до системи газопостачання можливе лише після повного погашення заборгованості та компенсації збитків, пов'язаних з припиненням та поновленням газопостачання. А ця сума на даний час становить в середньому 1,4 тис. гривень. Тож компанія просить не допускати таких ситуацій і вчасно розраховуватись за спожитий газ.